Yhdistykset

Ilmoita muutoksista sivujen päivittäjälle:  anne@annenisula.fi

Pyhällön Kylät ry

www.pyhalto.fi
pyhallonkylat@gmail.com

Puheenjohtaja Katriina Liikkanen 040 764 4975katriina.liikkanen@gmail.com
Varapuheenjohtaja Boris Fagerström 0500 889 701
boris.fagerstrom@studio8x10.fi
Sihteeri Marika Pennanen 040 410 8341
marika.pennanen@gmail.com
Rahastonhoitaja/Tonttiasiamies Ismo Liikkanen 0400 358 738
ismo.liikkanen@pp.inet.fi

Muut hallituksen jäsenet: Sanna Koski, Markku Suortti.
Hallituksen varajäsenet: Auli Nukarinen, Anni-Katri Haanjoki,
Tiia Naakka, Mikko Venäläinen

Ihamaan Metsästysyhdistys

www.ihamaanmy.nettisivu.org
Puheenjohtaja Vesa Koskiaho 040 734 2929
Sihteeri Eeva Kylmälä 040 745 2262

Kannusjärven osakaskunta

Puheenjohtaja Tuomo Uutela 0400 910 166
tuomo.uutela@pp.inet.fi

Sihteeri Riku Hietanen rikumhietanen@gmail.com

Kalastuslupien myynti:
Jukka Kaipiainen  040 7467107
Teijo Kirppu  040 8277617
Jaakko Porkka  0400 951138
Tuomo Uutela  0400 910166
Yrjö Ahola p. 0407439593

 Pohjois-Vehkalahden Metsästysyhdistys

www.pohjoisvehkalahdenmyry.nettisivu.org
Puheenjohtaja Marko Lankila 0400-912415 marko.lankila@pp1.inet.fi
Sihteeri Joni Martikainen 045 206 9606

Pyhällön Pyry

Puheenjohtaja Ismo Harjunen  040 527 1006
ismo.harjunen@pp.inet.fi 
Sihteeri Eeva Kylmälä  040 745 2262
www.vehkalahdenveikot.fi

Pyhällön Pyry myy onnittelu- ja suruadresseja toimintansa tukemiseksi 8€ / kpl.  Adressin kannessa Pyhällön koulu 1886-1984.
Pyhällön Pyryn PAPERINKERÄYS entisen huoltoaseman pihalla jatkuvasti.

Pyhällön osakaskunta

Puheenjohtaja Seppo Soukka 040-5840065
Sihteeri Anne Nisula 0500 913 944

Kalastuslupien myynti: Ravintola Pop-Cafe

Turkian Eränkävijät ry

www.turkianerankavijat.nettisivu.org
Puheenjohtaja Jukka Jaakkola  040 527 2480
Sihteeri Ahti Yläjääski  0400 932 446
Suurpetohavainnot: Reima Järvinen  050 594 6678

Turkian Tuiske ry

Puheenjohtaja Päivi Peltola   040 500 5037
Sihteeri Tuula Ahokas  040 503 4569

Vuokrataan:
– Puusteli-taloa juhla- ja kokoustilaisuuksiin. Astiasto 100 henkilölle, kahvinkeitin.
– Turkian lavaa juhla- ja kokoustilaisuuksiin.
– Teltta 4×8 m

Turkian lava

Tältä löytyvät kesän parhaat tanssihetket:
http://tanssi.org/fi/p/5G.html

Lisätietoa: Facebook/Turkian lava

Turkian-Lankilan osakaskunta

Puheenjohtaja Asko Pajulahti   0500 153 848
Sihteeri Lasse Lantta 045 8618440
Kalastuslupien myynti:
Ravintola Pop-Cafe   05 353 3119

Turkian VPK 

Hälytykset yleiseen hätänumeroon 112
Palopäällikkö Matti Jaakkola  040 558 3347
Sihteeri Ahti Yläjääski  0400 932 446

Pohjois-Vehkalahden Metsänystävät

Puheenjohtaja  Anu Porkka  040 724 8258  porkka.anu@kymp.net
Sihteeri  Tuomo Uutela  0400 910166   tuomo.uutela@pp.inet.fi